PuroBio - naturalne kosmetyki XXI wieku

Published : 2017-11-30 09:55:19
Categories : Polecamy

*

PuroBio to włoska firma kosmetyczna, która szturmem zdobyła rynek. Założona w 2014 roku, już jest obecna właściwie w całej Europie. Wszystko za sprawą organicznych kosmetyków, które spełniają wymagania najbardziej wybrednych. Jak to możliwe ? PuroBio udowadnia, że organiczny kosmetyk może być efektowny, tuszować niedoskonałości, podkreślać atuty, ale przede wszystkim pielęgnować. To jednak nie wszystko. Tego typu produkt nie może szkodzić. I z połączenia tych wszystkich elementów powstaje idealny kosmetyk.

*

EFEKTOWNY MAKIJAŻ

*

Jednym z zarzutów wobec naturalnych kosmetyków jest to, że ... "nie działają". Cienie są nietrwałe, a szminki mają blade kolory - generalnie słaba trwałość i niska jakość to główne zarzuty wobec naturalnych kosmetyków, w których nie ma chemicznych dodatków. PuroBio zupełnie obala ten stereotyp. Wystarczy zerknąć na cienie do powiek, czy wybarwienia kredek do oczu czy ust. To mocne, niemal neonowe kolory. Trwałość także jest bardzo dobra. Wykorzystano do tego naturalne sposoby, na przykład dodatek olejów roślinnych. Nie tylko działają pielęgnująco, ale także mocno wydłużają trwałość. Cienie i kredki mają aksamitną, kremową konsystencję. Może je nałożyć idealnie tam, gdzie chcemy. 

*

PuroBio ma w swoje ofercie dodatkowe kosmetyki, które mają przedłużać trwałość. Można je wykorzystać na kilka sposobów. I tak na przykład sypki puder może być użyty jako baza, a w drugiej fazie można nim utrwalić cały makijaż. Kredkę zasypaną takim pudrem dużo trudniej zetrzeć. Ciekawym rozwiązaniem jest bezbarwna kredka na bazie olejów roślinnych, która położona pod cienie, szminkę, czy nawet róż, wydłuża ich trwałość. Można też znaleźć klasyczne bazy pod podkład, czy cienie. 

*

To, co na pewno jest dużo zaletą tych włoskich kosmetyków, jest ich multifunkcjonalność, czyli po prostu możliwość użycia na wiele sposobów. Kredka do ust może się stać kredką do oczu i na odwrót. Rozświetlacza można użyć jako cienia, cienia jako różu. Nie ma właściwie żadnych ograniczeń. 

*

IDEALNE KRYCIE NIEDOSKONAŁOŚCI

*

Cera rzadko kiedy jest idealna, czasami wymaga lekkiej lub mocniejszej korekty. PuroBio stworzyła właściwie dwa produkty: podkład i krem BB. I połączyła w nim wymagania, jakie kobiety mają wobec podkładu. Ma kryć, matować i być trwały - i tak właśnie działa zarówno krem BB, jak i podkład. Jest między nimi jedna różnica. BB jest delikatniejszy, z kolei podkład to bardzo mocne krycie. Obydwa produkty mają bardzo dobrą trwałość, co znowu nie potwierdza tezy, że naturalne kosmetyki są nietrwałe. 

*

Oferta PuroBio pod kątem krycia niedoskonałości jest bardzo dokładnie przemyślana i dzięki temu nie musi być bardzo szeroka. Dwa produkty są idealnie dopracowane, właśnie pod kątem krycia i zmatowienia. Pozostaje właściwie dobrać odpowiedni kolor. 

*

*

PIELĘGNACJA

*

Nowoczesny kosmetyk nie tylko kryje i upiększa, ale jednocześnie pielęgnuje i pomaga radzić sobie z różnymi dolegliwościami. W składzie PuroBio można znaleźć kilkadziesiąt różnych składników, samych olejów roślinnych jest kilkanaście (od kokosowego, przez rycynowy, sezamowy, z migdałów, po arganowy). Właściwie każdy z olejów kosmetycznych został w kosmetykach PuroBio użyty. A te mają jak wiadomo doskonały wpływ na skórę. To jednak tylko malutka część użytych składników. Każdemu z produktów warto byłoby poświęcić trochę czasu, żeby docenić, w jak przemyślany sposób są dobrane poszczególne elementy układanki. 

*

CZYSTE KOSMETYKI

*

Bezsprzecznie równie ważną cechą, co jakość, jest także naturalność kosmetyków PuroBio. Krótko można by je opisać jako produkty na bazie wosków roślinnych i pigmentów mineralnych, które nie zawierają silikonu, produktów ropopochodnych, konserwantów, syntetycznych barwników, perfum, niklu i glutenu. Taki skład pozwala spokojnie stosować je w czasie ciąży. Nie są też testowane na zwierzętach. 

*

Potwierdzeniem jakości są 4 certyfikaty, którym na pewno warto się przyjrzeć:

*

- NATRUE - ceryfikat, w ramach którego kontrolowane są składniki, ale również cały cykl produkcyjny. Nadawany jest przez Europejskie Ugrupowanie Interesów Producentów Kosmetyków Naturalnych i Organicznych NaTrue. Grupa powstała przy Unii Europejskiej, wybierając kosmetyki z tym znakiem, mamy pewność co do jakości. A jakie wymagania stawia się produktom oznaczonym NaTrue ?:

*

- surowce użyte do produkcji są organiczne lub naturalne;

*

- produkt nie ma w swoim składzie parafiny, wazeliny, silokonów, organizmów genetycznie modyfikowanych, surowców z martwych zwierząt, konserwantów, aromatów i syntetycznych barwników;

*

- produkty są przyjazne środowisku;

*

- produkt nie był testowany na zwierzętach. 

*

- NICKEL TESTED - kosmetyki nie zawierają nbiklu, który jest bardzo silnym alergenem;

*

- CCPB - gwarancja wykorzystania jedynie organicznych składników roślinnych;

*

- VEGAN OK - znak nadawany przez Włoski Naukowy i Etyczny Komitet Stowarzyszenia Non-Profit Vegan. 

*

PuroBio to jedna z niewielu firm na naszym rynku, która oferuje tak szeroki wachlarz organicznych kosmetków do makijażu. Na pewno warto je wypróbować, bez względu na to, czy cera jest bardzo wrażliwa, czy nie. To, jak są dobre (a przecież nie ma w nich żadnych chemicznych "wspomagaczy"),  zdecydowanie może zaskoczyć !

*

Share this content

Dodaj komentarz

 (z http://)