Woda alkaliczna Java - skarb z Podkarpacia.

Published : 2017-05-05 10:22:13
Categories : Zdrowie na talerzu

*

*

Cały czas staramy się szukać prawdziwych skarbów jak najbliżej nas - w końcu to, co lokalne, jest nalepsze. A że działamy na pięknym terenie, nie jest to aż tak trudne. Dzisiaj trochę więcej o wodzie alkalicznej Java, której zalety doceniono już w całym kraju, a pochodzi właśnie z terenów Podkarpacia.

*

SKĄD POCHODZI WODA JAVA ?

*

Java wydobywana jest w Humniskach położonych nieopodal Brzozowa na Podkarpaciu. To malowniczy teren Pogórza Dynowskiego zbudowany z fliszu karpackiego.

*

Aż do wybuchu II wojny światowej w tych okolicach istniał zakład zdrojowy bazujący na wydobywanych tutaj wodach. Leczono nimi miażdżycę, reumatyzm czy niewydolność nerek. W latach komunizmu uzdrowisko Brzozów-Zdrój zupełnie straciło na znaczeniu, a wodę z tych terenów ponownie zaczęto wydobywac dopiero w 2009 roku. To właśnie Java, która ma całkiem wyjątkowe właściwości.

*

DLACZEGO JAVA JEST WYJĄTKOWA ?

*

Wysokie pH

*

To, co wyróżnia wodę Java spośród innych, to przede wszystkim jej alkaliczny charakter  -ma niezwykle wysokie pH (9,2), znacznie wyższe od wielu innych wód, które można znaleźć na rynku. Jest to więc typowa woda alkaliczna.

*

Wody można generalnie podzielić na kwaśne (te z pH do prawie 7), neutralne (z pH 7) oraz zasadowe (z pH powyżej 7). Wiele ogólno dostępnych wód mineralnych ma pH na poziomie nieco ponad 7. Java, ze swoim pH na poziomie 9,2, jest wodą mocno alkaiczną. Czy jednak ma to jakieś znaczenie ?

*

Dieta współczesnego człowieka sprzyja zakwaszeniu organizmu. A zachowanie równowagi kwasowo-zasadowej jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Picie alkalicznej wody pomaga zachować odpowiedni balans. Można oczywiście stosować jonizatory wody, jednak to, co naturalne, jest lepsze dla naszego ciała. 

*

Ujemny wskaźnik Redox

*

Wysokie pH to nie jedyna wyjątkowa cecha Javy. Drugą jest ujemny wskaźnik Redox. Mówiąc najprościej, jest to zdolność wody do eliminowania wolnych rodników. W podobny sposób działają wszystkie przeciytleniacze, jak na przykład witamina C. Im mniej wolnych rodników krążących po naszym ciele, tym jest ono zdrowsze. Istnieją teorie, które wiążą zachorowania na raką z dużą ilościa wolnych rodników w organizmie. Powinniśmy więc dążyć do tego, aby było ich w naszym organiźmie jak najmniej, a sam proces powstawania rodników jak najwolniejszy. 

*

Te dwa elementy, a więc wysokie pH i ujemny wskaźnik redox sprawiają, że Java jest wyjątkowa na rynku. Właściwie nie ma drugiej takiej w Polsce, co potwierdzają badania. 

*

 A DODATKOWO TO BARDZO DOBRA WODA MINERALNA !

*

Poza tymi cechami, które Javę wyróżniają, to także bardzo smaczna woda mineralna. Pod względem ilości składników mineralnych to woda średniozmineralizowana (suma składników mineralnych to 837 mg/l). Nie jest wodą leczniczą, co jest jej dużą zaletą, bo może być pita bez żadnych ograniczneń. Ma charakter wodorowęglanowo-węglanowo-sodowy, a dokładny skład poniżej. A jeśl wybrać z tabeli to, co najważniejsze, można by pokrótce skład Javy opisać następująco:

*

Kationy mg/l: Sód Na 254, Potas K 0,91, Wapń Ca 10, Magnez Mg 0,37

Aniony mg/l: Fluorki F 1,28, Chlorki Cl 26,4, Wodorowęglany HCO3 357,8, Węglany CO3 163, Siarczany SO4 7,81.

*

*

JAK MAKSYMALNIE WYKORZYSTAĆ POTENCJAŁ JAVY ?

*

Aby działanie wody stało sie zauważalne, warto jej wypijać okolo 2 litrów dziennie. Idealnie, jeśli taką kurację odkwaszającą połączymy z dietą bogatą w owoce i warzywa. Dobrze jest również wyeliminować produkty zbożowe, nabiał, mięso, alkohol, kawę i herbatę. To właśnie te produkty najbardziej sprzyjają zakwaszeniu organizmu. 

*

CZY KAŻDY MOŻE PIĆ WODĘ JAVA ?

*

Jak najbardziej ! Nie jest to produkt leczniczy, więc można ją spożywać bez żadnych ograniczeń, także wiekowych. Jest kilka grup osob, które mogą w szczególny sposób skorzystać z jej dobroczynnego działania. To osoby na diecie, aktywne fizycznie i o obniżonej odporności. Wszystkie te procesy w pewnym sensie wytrącają ciało ze stanu równowagi, a woda pozwala do niego powrócić. 

*

A Javę w bardzo dobre cenie możecie kupić w naszm sklepie - zapraszamy !!!

*

Share this content

Dodaj komentarz

 (z http://)