Grecki miód tymiankowy Meligyris

Specjalność greckich pasiek, czyli miód z dziko rosnącego tymianku

Więcej szczegółów


25,65 zł

Grecki miód tymiankowy Meligyris

Grecki miód uzyskiwany z dziko rosnącego tymianku. Wyróżnia go silny smak i złoty kolor. Szczególnie polecany jako leczniczy, ponieważ wspomaga leczenie schorzeń dróg oddechowych oraz układu trawiennego. 

Miód z kreteńskiej, rodzinnej pasieki Meligyris o niemal stuletniej tradycji. Wyjątkowy smak został doceniony przez Guild of Fine Food z Londynu w ramach konkursu Great Taste Awards 2014. Ponad 400 koneserów wyróżniło go spośród 10 tysięcy produktów najwyższej jakości (to jeden z dwóch nagrodzonych w konkursie miodów. Drugi - miód leśny z tymiankiem - również powstał w pasiecie Meligyris). 

Proces produkcji jest niezwykle starannie kontrolowany, zgodnie z normami ISO 22000/9001. Tuż po zbiorze, odbywającym się w tradycyjny sposób, miód jest pakowany. Pozwala to na zachowanie najwyższej jakości smaku i aromatu. W Meligyris tradycja łączy się z nauką, dokonuje się w sposób ciągły: analizy zawartości wody, przewodności elektrycznej, diastezy (analizy aktywności enzymów), analizy pyłkowej, analizy HMF oraz analizy na pozostałość pestycydów.

Przechowywać w chłodnym i ciemnym miejscu.

DANE PRODUKTU:

Producent: Meligyris Crete
Kraj producenta: Grecja (Kreta)
Dystrybutor: GUEST SI
Wartość odżywcza W 100g: wartość energetyczna 1227kJ/293 kcal, tłuszcze 0 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0 g, węglowodany 76,2 g, w tym cukry 76,2 g, białko o g, sól 0 g

Dostępne opakowania:


270 g (symbol 5200111680251)
450 g (symbol 5200111680084) 

Czy wiesz, że ....

- miód tymiankowy krystalizuje się bardzo wolno, nawet do 18 miesięcy;

- tymianek zawiera tymol, który działa antyseptycznie. Z tego powodu ten rodzaj miodu jest idealny do zwalczania różnego rodzaju infekcji. 

Wystawiamy faktury VAT i paragony.

Napisz swoją opinię

Grecki miód tymiankowy Meligyris

Grecki miód tymiankowy Meligyris

Specjalność greckich pasiek, czyli miód z dziko rosnącego tymianku

Napisz swoją opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

18 inne produkty z tej samej kategorii