Olej lniany do diety Dr Budwig - Ol'vita

Olej lniany wytłoczony z nasion lnu na zimno, nieoczyszczony. Może być stosowany w diecie obniżającej poziom "złego" cholesterolu.

Więcej szczegółów

16,70 zł

Olej lniany do diety Dr Budwig - Ol'vita

Olej lniany o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega 3, zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany Olej lniany do diety dr Budwig to produkt sztandarowy naszej firmy. Szczycimy się jego najwyższą jakością i delikatnym lekko orzechowym smakiem bez goryczy. Ze względu na 3 miesięczny termin przydatności do spożycia olej ten tłoczony jest systematycznie i w krótkich partiach. Specjalnie dopracowana technologia produkcji oleju lnianego o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3 pozwala na zapewnienie optymalnych parametrów warunkujących stabilność produktu. Olej ten wyjątkowo chronimy przed światłem, tlenem i temperaturą, dlatego też już na etapie produkcyjnym zapewniamy mu niską temperaturę. Po wyprodukowaniu przechowywany jest w chłodniach, a wysyłany do naszych klientów w termosach styropianowych. W celu zapewnienia wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3 (powyżej 50 g/100 g oleju) pieczołowicie badamy każdą partię surowca użytego do tłoczenia oleju.

Produkt wielokrotnie nagrodzony

* „Drzewko życia” 2010 r Targi „Bliżej zdrowia. Bliżej natury”
* Puchar „Jakość 2013” Przyznany przez Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego
* I miejsce „Nasze kulinarne dziedzictwo” 2014 r * Nominacja do nagrody „ Perła Roku” 2014 r

Olej lniany do diety dr Budwig znacząco różni się zawartością kwasów tłuszczowych omega-3 od zwykłego oleju lnianego. Wyróżnia go wysoka zawartość kwasów tłuszczowych nienasyconych, w tym kwasów tłuszczowych omega-3 (ponad 50 g/100 g oleju). Ponadto zawiera naturalnie występującą w oleju witaminę E. Kwas linolowy (LA) i alfa-linolenowy (ALA) pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia: 10 g LA dziennie i 2 g ALA dziennie. Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Kwas oleinowy jest tłuszczem nienasyconym. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Zastosowanie i zalecane spożycie:

Do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do surówek, sałatek, zup, sosów, kasz, ziemniaków lub innych potraw. Idealny jako dodatek do soków warzywnych, koktajli i deserów. Proponujemy połączenie oleju z chudym białym serem i dodatkami w formie pasty serowo-olejowej. Nie zaleca się podgrzewania oleju. Olej lniany do diety dr Budwig posiada delikatny, lecz jednocześnie charakterystyczny smak dla oleju lnianego o wysokiej zawartości kwasów omega-3. Nie posiada jednak cech dominujących smak potrawy. Z uwagi na fakt, iż jest produktem 100 % naturalnym intensywność smaku, koloru i zapachu oleju może mieć zmienne nasilenie w poszczególnych partiach produktu.

Sugerowana porcja to 5 łyżeczek/ dzień. Olej przyjmowany na czczo: 1 łyżka, pomocniczo przy zaparciach.

Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega-3.
kwas alfa-linolenowy ALA (omega – 3) 54 g/100 g
kwas linolowy LA 16 g/100 g
kwas oleinowy 17,8 g/100 g
witamina E 38,5 mg/100 g
Opakowanie 250 ml zawiera % RWS – Referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej 8400 kJ/2000 kcal
Opakowanie 250 ml zawiera 12 sugerowanych porcji produktu.
Opakowanie 500 ml zawiera 23 sugerowanych porcji produktu.
Opakowanie 1l zawiera 46 sugerowanych porcji produktu.

Przechowywanie: Ważne, aby olej przechowywany był bezwzględnie w lodówce. Na czas transportu, w celu zapewnienia optymalnych warunków, produkt pakowany jest w opakowanie termiczne. W niskich temperaturach olej może mętnieć. Jest to proces naturalny, w pełni odwracalny, niemający wpływu na jakość produktu.

Opakowanie: Butelka farmaceutyczna z brązowego szkła + nakrętka niekapek (kolor złoty) + opakowanie termiczne.

Informacje o alergenach: W firmie Ol’Vita przetwarzane są surowce spożywcze będące alergenami. Dlatego produkt może zawierać: gluten, sezam, soję, orzechy: arachidowe, laskowe, włoskie, makadamia, migdały.

DANE PRODUKTU:

Producent: PPHU Maszyny i Przetwórstwo Nasion Oleistych Ol’Vita Krzysztof Dziaduch
Kraj producenta: Polska
Składniki: Olej lniany o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega 3, zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany
Wartość odżywcza w 100 g: 3700 kJ/900 kcal, tłuszcz 100g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 11 g, jednonienasycone 19 g, wielonienasycone 70 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g, 
Wartość odżywcza w porcji 5 łyżeczek (20 g): 740 kJ/180 kcal, tłuszcz 20 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 2 g, jednonienasycone 4 g, wielonienasycone 14 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g
Dostępne opakowania: 250 ml, 500 ml


Dostępne opakowania:

250 ml (symbol 5907591923020)
500 ml (symbol 5907591923006)

Czy wiesz, że ....

- Hipokrates polecał olej lniany na bóle podbrzusza i zapalenia błon śluzowych.

Wystawiamy faktury VAT i paragony.

Napisz swoją opinię

Olej lniany do diety Dr Budwig - Ol'vita

Olej lniany do diety Dr Budwig - Ol'vita

Olej lniany wytłoczony z nasion lnu na zimno, nieoczyszczony. Może być stosowany w diecie obniżającej poziom "złego" cholesterolu.

Napisz swoją opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty z tej samej kategorii