Olej z amarantusa zimnotłoczony - Ol'vita

Olej wytłaczany na zimno z selekcjonowanych nasion amarantusa

Więcej szczegółów

53,00 zł

Olej z amarantusa zimnotłoczony - Ol'vita

Oferowany przez naszą firmę olej z amarantusa pozyskiwany jest w wyniku tłoczenia na zimno nasion amarantusa. Niska temperatura tłoczenia (nie przekraczająca 40ºC) pozwala na zachowanie najważniejszych substancji aktywnych w tym oleju.

Olej ten charakteryzuje wysoka zawartość tłuszczów nienasyconych (88g/100 g) i wysoka zawartość tłuszczów wielonienasyconych (59 g/100 g). Ponadto zawiera naturalne sterole roślinne (β-Sitosterol 33,9 % oraz Δ7-Stigmasterol 28,5 %). Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi (jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi). Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 10 g LA dziennie. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Zastosowanie i zalecane spożycie: Do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do koktajli, deserów, surówek, sałatek, zup, sosów, kasz, ziemniaków lub innych potraw. Olej z nasion amarantusa posiada delikatny, lecz charakterystyczny dla amarantusa smak i zapach, nie wpływa znacząco na smak potrawy. Z uwagi na fakt, iż jest produktem 100 % naturalnym intensywność smaku, koloru i zapachu oleju może mieć zmienne nasilenie w poszczególnych partiach produktu. Nie zaleca się podgrzewania oleju.

Sugerowana porcja to 1 łyżeczka/ dzień.

Wysoka zawartość tłuszczów nienasyconych.

kwas linolowy LA 58 g/100 g
kwas oleinowy 23 g/100 g % 

Opakowanie 100 ml zawiera 23 sugerowanych porcji produktu.

Przechowywanie: Ważne, aby olej przechowywany był w ciemnym, chłodnym miejscu, a po otwarciu w lodówce. W niskich temperaturach olej może tężeć i mętnieć. Jest to proces naturalny, w pełni odwracalny, niemający wpływu na jakość produktu.

Opakowanie: Butelka z ciemnego szkła + nakrętka niekapek

Dostępne pojemności: 100 ml

Kraj pochodzenia: Czechy/Polska W celu ustalenia kraju pochodzenia aktualnej partii produktu prosimy o kontakt z działem handlowym BioKing.

Informacje o alergenach: W firmie Ol’Vita przetwarzane są surowce spożywcze będące alergenami. Dlatego produkt może zawierać: gluten, sezam, soję, orzechy: arachidowe, laskowe, włoskie, makadamia, migdały.

DANE PRODUKTU:

Producent: Ol'vita Krzysztof Dziaduch
Kraj producenta: Polska
Składniki: Olej z nasion amarantusa zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany
Wartość odżywcza w 100g: wartość energetyczna 3700 kJ(900 kcal), tłuszcz 100g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 2 g, jednonienasycone 24 g, wielonienasycone 59 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g
Wartość odżywcza w 1 porcji 1 łyżeczka (4 g): wartość energetyczna 148 kJ(36 kcal), tłuszcz 4 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0 g, jednonienasycone 1 g, wielonienasycone 2 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 gCzy wiesz, że ....

- nasiona amarantusa były jednym z podstawowych "zbóż" Inków i Azteków;

- amarantus można prażyć dokładnie tak samo, jak kukurydzę, otrzymując coś w rodzaju popcornu;

- w Polsce upraw amarantusa z powodzeniem można szukać właściwie tylko na Lubelszczyźnie.

Wystawiamy faktury VAT i paragony.

Napisz swoją opinię

Olej z amarantusa zimnotłoczony - Ol'vita

Olej z amarantusa zimnotłoczony - Ol'vita

Olej wytłaczany na zimno z selekcjonowanych nasion amarantusa

Napisz swoją opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty z tej samej kategorii