Olej arachidowy tłoczony na zimno Ol'vita

Olej z orzeszków ziemnych, typowy dla kuchni azjatyckiej

Więcej szczegółów

20,00 zł

Olej arachidowy tłoczony na zimno Ol'vita

Oferowany przez naszą firmę nierafinowany olej arachidowy pozyskiwany jest w wyniku tłoczenia na zimno nieprażonych i nieblanszowanych orzechów ziemnych. Świadomie pomijamy prażenie orzechów ,gdyż zależy nam na tym, aby uzyskany olej posiadał naturalne najcenniejsze i niezmienione substancje aktywne. Warto bowiem pamiętać, że nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witamina E są wrażliwe na wysoką temperaturę.

Olej arachidowy charakteryzuje:

– wysoka zawartość tłuszczów nienasyconych (86 g/100 g),
– wysoka zawartość tłuszczów jednonienasyconych (71 g/100 g).

Wysoka zawartość kwasów jednonienasyconych kwalifikuje olej arachidowy na listę olejów znajdujących zastosowanie w diecie śródziemnomorskiej. Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi (jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi). Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 10 g LA dziennie.

Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Zastosowanie i zalecane spożycie: Do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do surówek, sałatek, zup, sosów, kasz, ziemniaków lub innych potraw. Olej arachidowy posiada delikatny i jednocześnie charakterystyczny smak i zapach dla oleju z nieprażonych orzechów arachidowych. Z uwagi na fakt, iż jest produktem 100 % naturalnym intensywność smaku, koloru i zapachu oleju może mieć zmienne nasilenie w poszczególnych partiach produktu. Nie wpływa znacząco na smak potrawy.

Nie zaleca się podgrzewania oleju.

kwas linolowy LA 14 g/100 g
kwas oleinowy 69 g/100 g %

Opakowanie 250 ml zawiera 19 sugerowanych porcji produktu.

Przechowywanie: Ważne, aby olej przechowywany był w ciemnym, chłodnym miejscu, a po otwarciu w lodówce. W niskich temperaturach olej tężeje i mętnieje. Jest to proces naturalny, w pełni odwracalny, niemający wpływu na jakość produktu.

Opakowanie: Butelka farmaceutyczna z brązowego szkła + nakrętka niekapek.

Dostępne pojemności: 250 ml
Kraj pochodzenia: Polska

Informacje o alergenach: W firmie Ol’Vita przetwarzane są surowce spożywcze będące alergenami. Dlatego produkt może zawierać: gluten, sezam, soję, orzechy: laskowe, włoskie, makadamia, migdały. 

DANE PRODUKTU:

Producent: Ol'vita Krzysztof Dziaduch
Kraj producenta: Polska
Składniki: Olej z orzechów arachidowych zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany
Wartość odżywcza w 100g: wartość energetyczna  kJ( kcal), tłuszcz 100g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 14 g, jednonienasycone 71 g, wielonienasycone 14 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g
Wartość odżywcza w 1 porcji 3 łyżeczki (12 g): wartość energetyczna  kJ( kcal), tłuszcz 4 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 2 g, jednonienasycone 9 g, wielonienasycone 2 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g


Czy wiesz, że ....

- niektóre oleje arachidowe zawierają typowy tylko dla nich kwas behenowy. To składnik, który mocno nawilża włosy i regeneruje ich łuskę. Przy systematycznym stosowaniu, stają się gładkie i lśniące.

Wystawiamy faktury VAT i paragony.

Napisz swoją opinię

Olej arachidowy tłoczony na zimno Ol'vita

Olej arachidowy tłoczony na zimno Ol'vita

Olej z orzeszków ziemnych, typowy dla kuchni azjatyckiej

Napisz swoją opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty z tej samej kategorii