Olej arganowy zimnotłoczony Olvita

Jeden z najcenniejszych olejów świata w najczystszej wersji: tłoczony na zimno i nierafinowany

Więcej szczegółów

37,80 zł

Olej arganowy zimnotłoczony Olvita

Oryginalny, zimno tłoczony olej arganowy pochodzący z Maroko. Pozyskiwany w wyniku tłoczenia na zimno nieprażonych orzechów arganowych. Konfekcja oleju arganowego z nieprażonych orzechów to nasza świadoma decyzja. Warto pamiętać, iż temperatura używana podczas prażenia zubaża surowiec w cenne składniki. Jedyny pozytywny aspekt procesu prażenia orzechów przed tłoczeniem oleju to zmiana charakterystycznego smaku i zapachu na wyraźnie orzechowy, a koloru na karmelowy.

Olej arganowy charakteryzuje:

– wysoka zawartość tłuszczów nienasyconych (81 g/100 g),
– wysoka zawartość tłuszczów jednonienasyconych (47 g/100 g),
– obecność steroli roślinnych, tj. Spinasterol (około 42 %) i Schotenol (około 46 %).

Ponieważ w codziennej diecie człowieka bardzo ważny jest właściwy stosunek kwasów omega 6 : omega 3 (4:1), proponujemy, aby olej arganowy był równoważony olejami będącymi źródłem kwasów omega 3, np.: olej lniany do diety dr Budwig, olej z lnianki, olej z kiełków pszenicy, olej z pestek czarnej porzeczki. Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi (jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi).

Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 10 g LA dziennie.

Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Zastosowanie i zalecane spożycie: Do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do lodów, deserów, koktajli, surówek, sałatek, zup, sosów, kasz, ziemniaków lub innych potraw. Olej arganowy z nieprażonych orzechów arganowych posiada wyrazisty, bardzo charakterystyczny smak i zapach. Z uwagi na fakt, iż jest produktem 100 % naturalnym intensywność smaku, koloru i zapachu oleju może mieć zmienne nasilenie w poszczególnych partiach produktu. W rozcieńczeniu z innym olejem nie wpływa na smak potrawy.

Nie zaleca się podgrzewania oleju.

Sugerowana porcja to 3 łyżeczki/ dzień.

kwas linolowy LA 33 g/100 g
kwas oleinowy 46,5 g/100 g

Opakowanie 100 ml zawiera 8 sugerowanych porcji produktu.

Przechowywanie: Ważne, aby olej przechowywany był w ciemnym, chłodnym miejscu, a po otwarciu w lodówce. W niskich temperaturach olej może tężeć i mętnieć. Jest to proces naturalny, w pełni odwracalny, niemający wpływu na jakość produktu.

Opakowanie: Butelka farmaceutyczna z brązowego szkła + nakrętka niekapek.

Dostępne pojemności: 100 ml

Kraj pochodzenia: Maroko

Informacje o alergenach: W firmie Ol’Vita przetwarzane są surowce spożywcze będące alergenami. Dlatego produkt może zawierać: gluten, sezam, soję, orzechy: arachidowe, laskowe, włoskie, makadamia, migdały.

DANE PRODUKTU:

Producent: Ol'vita Krzysztof Dziaduch
Kraj producenta: Polska
Składniki:Olej z orzechów arganowych zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany
Wartość odżywcza w 100g: wartość energetyczna 3700 kJ(900 kcal), tłuszcz 100g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 19 g, jednonienasycone 47 g, wielonienasycone 33 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g
Wartość odżywcza w 1 porcji 3 łyżeczki (12 g): wartość energetyczna 148 kJ(36 kcal), tłuszcz 12 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 2 g, jednonienasycone 6 g, wielonienasycone 4 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g 

Czy wiesz, że ....

- najdroższy jest olej arganowy wyrabiany przez Berberów - wędrowne plemię saharyjskie;

- ziarna arganowe są otoczone bardzo twardą łupką, która jest rozbijana ręcznie. Próby zmechanizowania tego procesu nie powiodły się.

Wystawiamy faktury VAT i paragony.

Napisz swoją opinię

Olej arganowy zimnotłoczony Olvita

Olej arganowy zimnotłoczony Olvita

Jeden z najcenniejszych olejów świata w najczystszej wersji: tłoczony na zimno i nierafinowany

Napisz swoją opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty z tej samej kategorii

Poprzedni Następna