Olej kukurydziany zimnotłoczony Ol'vita

Szlachetna wersja jednego z najlepszych olejów do smażenia

Więcej szczegółów

13,00 zł

Olej kukurydziany zimnotłoczony Ol'vita

Olej kukurydziany pozyskujemy w wyniku tłoczenia na zimno zarodków kukurydzy polskiego pochodzenia. Zarodek kukurydzy jest magazynem najcenniejszych składników niezbędnych podczas kiełkowania nasionka. Siła i naturalna moc zamknięta w zarodku kukurydzy stała się naszą inspiracją do poszukiwań technologii, która pozwoliła na pozyskanie oleju bez uszczerbku na bezcennych wartościach substancji aktywnych. Nasza wiedza, doświadczenie i nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiły, że dziś możemy szczycić się produkcją tego oleju, jako pierwsi w Polsce.

Olej kukurydziany charakteryzuje:

– wysoka zawartość tłuszczów nienasyconych (87 g/100 g),
– wysoka zawartość tłuszczów wielonienasyconych (57 g/100 g),
– obecność naturalnie występującej witaminy E (148 mg/100 g).

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż olej z zarodków kukurydzy posiada niemalże idealną proporcję alfa-tokoferolu (najbardziej aktywna forma witaminy E) 31,4 mg/100 g do wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Warto pamiętać, iż niezwykle ważnym elementem w diecie jest równowaga antyoksydantów i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jednym z najważniejszych antyoksydantów rozpuszczalnych w tłuszczach jest właśnie witamina E. Jej doskonałym źródłem są oleje, głównie zimno tłoczone oraz orzechy, migdały i nasiona oleiste. Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi (jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi). Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 10 g LA dziennie.

Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Zastosowanie i zalecane spożycie: Do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do surówek, ziemniaków, makaronów, zup i innych potraw. Idealny do moczenia pieczywa. Olej ten posiada aromatyczny, charakterystyczny smak i zapach dla oleju z zarodków kukurydzy. Z uwagi na fakt, iż jest produktem 100 % naturalnym intensywność smaku, koloru i zapachu oleju może mieć zmienne nasilenie w poszczególnych partiach produktu. Nie zaleca się podgrzewania oleju.

Sugerowana porcja to 3 łyżeczki/ dzień.

Wysoka zawartość tłuszczów nienasyconych.

kwas linolowy LA (omega-6) 57 g/100 g
kwas oleinowy (omega-9) 28 g/100 g

Opakowanie 250 ml zawiera 19 sugerowanych porcji produktu.
Opakowanie 500 ml zawiera 38 sugerowanych porcji produktu.

Przechowywanie: Ważne, aby olej przechowywany był w ciemnym, chłodnym miejscu. Po otwarciu w lodówce. W niskich temperaturach olej może tężeć i mętnieć. Jest to proces naturalny, w pełni odwracalny, niemający wpływu na jakość produktu.

Opakowanie: Butelka z brązowego szkła + nakrętka niekapek

Dostępne pojemności: 250 ml, 500 ml

Kraj pochodzenia: Polska

Informacje o alergenach: W firmie Ol’Vita przetwarzane są surowce spożywcze będące alergenami. Dlatego produkt może zawierać: gluten, sezam, soję, orzechy: arachidowe, laskowe, włoskie, makadamia, migdały.

DANE PRODUKTU:

Producent: Ol'vita Krzysztof Dziaduch
Kraj producenta: Polska
Składniki: Olej z zarodków kukurydzy zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany
Wartość odżywcza w 100 g: tłuszcz 100 g, w tym: nasycone kwasy tłuszczowe 13 g, jednonienasycone kwasy tłuszczowe 30 g, wielonienasycone kwasy tłuszczowe 57 g, węglowodany 0 g, w tym: cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g
Wartość odżywcza w 1 porcji 3 łyżeczki (12 g): wartość energetyczna 148 kJ(36 kcal), tłuszcz 12 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 2 g, jednonienasycone 4 g, wielonienasycone 7 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g
Wartość energetyczna 100 g: 3700 KJ (900 kcal)

Dostępne opakowania:

250 ml
500 ml

Czy wiesz, że ....

- olej kukurydziany powinno się spożywać raczej w ograniczonych ilościach. Zawiera sporo kwasów Omega-6, ale stosunkowo niewiele kwasów Omega-3. Nie jest to więc najlepsza dla zdrowia proporcja.

Wystawiamy faktury VAT i paragony.

Napisz swoją opinię

Olej kukurydziany zimnotłoczony Ol'vita

Olej kukurydziany zimnotłoczony Ol'vita

Szlachetna wersja jednego z najlepszych olejów do smażenia

Napisz swoją opinię

30 inne produkty z tej samej kategorii