Olej z lnianki zimnotłoczony Ol'Vita

Nieco już zapomniany, tradycyjny olej europejski.

Więcej szczegółów

15,90 zł

Olej z lnianki zimnotłoczony Ol'Vita

Oferowany przez naszą firmę nierafinowany olej z lnianki pozyskiwany jest w wyniku tłoczenia na zimno nasion lnianki (lnicznika siewnego). Popularna nazwa tego oleju w innych regionach Polski to olej rydzowy.

Olej z lnianki Ol’Vita to produkt 100 % naturalny. Dbamy, aby najwyższa jakość użytego do tłoczenia surowca przełożyła się na optymalne parametry i stabilność pozyskanego oleju. Olej z lnianki został wyróżniony jako TOP PRODUKT „Doceń polskie” w 2018 r.

Olej ten charakteryzuje wysoka zawartość tłuszczów nienasyconych, w tym kwasów omega – 3 (30-40 %). Charakterystycznym kwasem tłuszczowym dla oleju z lnianki, rzadko występującym, obserwowanym również w oleju z czarnuszki jest kwas eikozadienowy (około 1,9 g/100 g). Ponadto olej ten zawiera naturalnie występującą w oleju witaminę E (74,3 mg/100 g). Kwas linolowy (LA) i alfa-linolenowy (ALA) pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia: 10 g LA dziennie i 2 g ALA dziennie.

Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Kwas oleinowy jest tłuszczem nienasyconym. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Olej z lnianki należy do aromatycznych olejów, które podkreślą swym smakiem i zapachem nie jedną potrawę. Z uwagi na fakt,iż jest produktem 100 % naturalnym intensywność smaku, koloru i zapachu oleju może mieć zmienne nasilenie w poszczególnych partiach produktu.

Zastosowanie i zalecane spożycie: Do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do surówek, sałatek, zup, sosów, kasz, ziemniaków lub innych potraw. Idealny jako dodatek do śledzi. Nie zaleca się podgrzewania oleju.

Sugerowana porcja to 2 łyżeczki/ dzień.

Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega – 3.

kwas alfa-linolenowy ALA (omega-3) 35 g/100 g
kwas linolowy LA 18 g/100 g
kwas oleinowy 19 g/100 g witamina E 74,3 mg/100 g %

Opakowanie zawiera 29 sugerowanych porcji produktu

Przechowywanie: Ważne, aby olej przechowywany był w ciemnym, chłodnym miejscu, a po otwarciu w lodówce. W niskich temperaturach olej może mętnieć. Jest to proces naturalny, w pełni odwracalny, niemający wpływu na jakość produktu.

Opakowanie: Butelka farmaceutyczna z brązowego szkła + nakrętka niekapek.

Dostępne pojemności: 250 ml

Kraj pochodzenia: Polska

Informacje o alergenach: W firmie Ol’Vita przetwarzane są surowce spożywcze będące alergenami. Dlatego produkt może zawierać: gluten, sezam, soję, orzechy: arachidowe, laskowe, włoskie, makadamia, migdały.

DANE PRODUKTU:

Producent: Ol'vita Krzysztof Dziaduch
Kraj producenta: Polska
Składniki:Olej z nasion lnianki zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany
Wartość odżywcza w 100g: wartość energetyczna 3700 kJ(900 kcal), tłuszcz 100g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 9 g, jednonienasycone 29 g, wielonienasycone 62 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g
Wartość odżywcza w 1 porcji 3 łyżeczki (12 g): wartość energetyczna 148 kJ(36 kcal), tłuszcz 8 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 1 g, jednonienasycone 1 g, wielonienasycone 5 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 gCzy wiesz, że ....

- olej z lnianki świetnie nadaje się do pielęgnacji przesuszonych włosów: wystarczy zrobić z niego ciepłą maskę;

-  jest bardzo bogatym źródłem witaminy E. 

Wystawiamy faktury VAT i paragony.

Napisz swoją opinię

Olej z lnianki zimnotłoczony Ol'Vita

Olej z lnianki zimnotłoczony Ol'Vita

Nieco już zapomniany, tradycyjny olej europejski.

Napisz swoją opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty z tej samej kategorii

Poprzedni Następna