Olej makowy zimnotłoczony Ol'Vita

Olej tłoczony z nasion niebieskiego maku

Więcej szczegółów

31,50 zł

Olej makowy zimnotłoczony Ol'Vita

Oferowany przez naszą firmę olej makowy pozyskujemy w wyniku tłoczenia na zimno nasion maku niebieskiego. Niska temperatura tłoczenia (nieprzekraczająca 40ºC) pozwala na zachowanie najważniejszych substancji aktywnych w tym oleju.

Olej makowy charakteryzuje:

– wysoka zawartość tłuszczów nienasyconych (91 g/100 g),
– wysoka zawartość tłuszczów wielonienasyconych (73 g/100 g).

Kwas linolowy (LA) pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 10 g LA dziennie. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Olej makowy ze względu na wysoką zawartość kwasu linolowego (omega-6) jest idealny do równoważenia olejów o wysokiej zawartości kwasów omega-3, np. olej lniany do diety dr Budwig.

Zastosowanie i zalecane spożycie: Do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do deserów, ciast, surówek, sałatek, zup, sosów, kasz, ziemniaków lub innych potraw. Nie zaleca się podgrzewania oleju.

Sugerowana porcja to 3 łyżeczki/ dzień.

Opakowanie zawiera 19 sugerowanych porcji produktu.

Przechowywanie: Ważne, aby olej przechowywany był w ciemnym, chłodnym miejscu, a po otwarciu w lodówce. W niskich temperaturach olej może mętnieć. Jest to proces naturalny, w pełni odwracalny, niemający wpływu na jakość produktu. Olej makowy posiada charakterystyczny smak i zapach maku. Z uwagi na fakt, iż jest produktem 100 % naturalnym intensywność smaku, koloru i zapachu oleju może mieć zmienne nasilenie w poszczególnych partiach produktu.

Opakowanie: Butelka farmaceutyczna z brązowego szkła + nakrętka niekapek

Dostępne pojemności: 250 ml

Kraj pochodzenia: Polska

Informacje o alergenach: W firmie Ol’Vita przetwarzane są surowce spożywcze będące alergenami. Dlatego produkt może zawierać: gluten, sezam, soję, orzechy: arachidowe, laskowe, włoskie, makadamia, migdały.

DANE PRODUKTU:

Producent: Ol'vita Krzysztof Dziaduch
Kraj producenta: Polska
Składniki:Olej makowy zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany
Wartość odżywcza w 100g: wartość energetyczna 3700 kJ(900 kcal), tłuszcz 100g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 9 g, jednonienasycone 14 g, wielonienasycone 73 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g
Wartość odżywcza w 1 porcji 3 łyżeczki (12 g): wartość energetyczna 444 kJ(108 kcal), tłuszcz 12 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 1 g, jednonienasycone 2 g, wielonienasycone 9 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g 

Czy wiesz, że ....

- olej makowy jest szczególnie popularny w farmacji. Często stanowi rozpuszczalnik dla wielu innych składników. 

Wystawiamy faktury VAT i paragony.

Napisz swoją opinię

Olej makowy zimnotłoczony Ol'Vita

Olej makowy zimnotłoczony Ol'Vita

Olej tłoczony z nasion niebieskiego maku

Napisz swoją opinię

30 inne produkty z tej samej kategorii

Poprzedni Następna