Olej z orzecha włoskiego zimnotłoczony Ol'Vita

Olej z orzechów włoskich i niezwykle przyjemnym smaku i aromacie

Więcej szczegółów

42,30 zł

Olej z orzecha włoskiego zimnotłoczony Ol'Vita

Niezwykle wartościowy i smaczny olej zimno tłoczony, który pozyskujemy w wyniku tłoczenia na zimno (max temperatura to 40º C) orzecha włoskiego jakości Premium. Najnowsza technologia tłoczenia, doświadczenie i najwyższa jakość surowca użytego do tłoczenia to kluczowe czynniki przekładające się na wyjątkowość tego produktu.

Olej z orzecha włoskiego charakteryzuje:

– wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 (13 g/100 g),
– wysoka zawartość tłuszczów wielonienasyconych (73 g/100 g),
– obecność naturalnie występującej w oleju witaminy E ( 39,5 mg/100 g).

Kwas linolowy (LA) i alfa-linolenowy (ALA) pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia: 10 g LA dziennie i 2 g ALA dziennie. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Zastosowanie i zalecane spożycie: Do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do sałatek, surówek, sałatek, zup i innych potraw. Doskonale harmonizuje z rukolą, gruszką, serem feta. Idealny do pieczywa pszennego. Olej z orzecha włoskiego posiada typowy dla orzecha włoskiego smak i zapach. Nie zaleca się podgrzewania oleju.

Sugerowana porcja to 3 łyżeczki/ dzień

kwas alfa-linolenowy ALA (omega-3) 13 g/ 100 g produktu
kwas linolowy LA ( omega-6) 60 g/100 g

Opakowanie 250 ml zawiera 19 sugerowanych porcji produktu

Przechowywanie: Ważne, aby olej przechowywany był w ciemnym, chłodnym miejscu, a po otwarciu w lodówce. W niskich temperaturach olej może mętnieć i tężeć. Jest to proces naturalny, w pełni odwracalny, niemający wpływu na jakość produktu. Z uwagi na fakt, iż olej z orzecha włoskiego jest produktem 100 % naturalnym intensywność smaku, koloru i zapachu oleju może mieć zmienne nasilenie w poszczególnych partiach produktu.

Opakowanie: Butelka farmaceutyczna z brązowego szkła + nakrętka niekapek

Dostępne pojemności: 250 ml

Kraj pochodzenia: Polska

Informacje o alergenach: W firmie Ol’Vita przetwarzane są surowce spożywcze będące alergenami. Dlatego produkt może zawierać: gluten, sezam, soję, orzechy: arachidowe, laskowe, macadamia, migdały.

DANE PRODUKTU:

Producent: Ol'vita Krzysztof Dziaduch
Kraj producenta: Polska
Składniki:Olej z orzecha włoskiego zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany
Wartość odżywcza w 100g: wartość energetyczna 3700 kJ(900 kcal), tłuszcz 100g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 9 g, jednonienasycone 17 g, wielonienasycone 73 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g
Wartość odżywcza w 1 porcji 3 łyżeczki (12 g): wartość energetyczna 444 kJ(108 kcal), tłuszcz 12 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 1 g, jednonienasycone 2 g, wielonienasycone 9 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g 

Czy wiesz, że ....

- w średniowieczu malarze używali go do czyszczenia pędzli - podobnie jest dziś, stał ekologiczną alternatywą dla chemicznych rozpuszczalników.

Wystawiamy faktury VAT i paragony.

Napisz swoją opinię

Olej z orzecha włoskiego zimnotłoczony Ol'Vita

Olej z orzecha włoskiego zimnotłoczony Ol'Vita

Olej z orzechów włoskich i niezwykle przyjemnym smaku i aromacie

Napisz swoją opinię

30 inne produkty z tej samej kategorii

Poprzedni Następna