Olej z pestek arbuza zimnotłoczony Ol'Vita

Szlachetny olej z pestek arbuza to tradycyjny produkt Afryki Zachodniej

Więcej szczegółów

16,00 zł

Olej z pestek arbuza zimnotłoczony Ol'Vita

Olej z pestek arbuza należy do ciekawych, egzotycznych i tym samym mało popularnych olejów zimno tłoczonych w Polsce. Pozyskujemy go w wyniku tłoczenia na zimno, w temperaturze nieprzekraczającej + 40ºC, nieprażonych pestek arbuza. Świadomie pomijamy prażenie pestek, gdyż zależy nam, aby uzyskany olej posiadał naturalne najcenniejsze i niezmienione substancje aktywne. Warto bowiem pamiętać, że nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witamina E są wrażliwe na wysoką temperaturę.

Olej z pestek arbuza charakteryzuje:

– wysoka zawartość tłuszczów nienasyconych (81 g/100 g)
– wysoka zawartość tłuszczów wielonienasyconych 67 g/100 g) Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi (jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi).Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 10 g LA dziennie. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Zastosowanie i zalecane spożycie: Do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do deserów, surówek, sałatek, zup, sosów, kasz, ziemniaków lub innych potraw. Olej z pestek arbuza posiada delikatny smak i zapach, nie dominuje smaku potrawy. Z uwagi na fakt, iż jest produktem 100 % naturalnym intensywność smaku, koloru i zapachu oleju może mieć zmienne nasilenie w poszczególnych partiach produktu. Nie zaleca się podgrzewania oleju.

Sugerowana porcja to 2 łyżeczki/ dzień, najlepiej w trakcie posiłku.

Wysoka zawartość tłuszczów nienasyconych.

kwas linolowy LA 66 g/100 g
kwas oleinowy 13 g/100 g % 

Opakowanie 100 ml zawiera 12 sugerowanych porcji produktu.
Opakowanie 250 ml zawiera 29 sugerowanych porcji produktu.

Przechowywanie: Ważne, aby olej przechowywany był w ciemnym, chłodnym miejscu, a po otwarciu w lodówce. W niskich temperaturach olej może tężeć i mętnieć. Jest to proces naturalny, w pełni odwracalny, niemający wpływu na jakość produktu.

Opakowanie: Butelka farmaceutyczna z brązowego szkła + nakrętka niekapek

Dostępne pojemności: 100 ml, 250 ml

Kraj pochodzenia: Polska

Informacje o alergenach: W firmie Ol’Vita przetwarzane są surowce spożywcze będące alergenami. Dlatego produkt może zawierać: gluten, sezam, soję, orzechy: arachidowe, laskowe, włoskie, makadamia, migdały.

DANE PRODUKTU:

Producent: Ol'vita Krzysztof Dziaduch
Kraj producenta: Polska
Składniki:Olej z pestek arbuza zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany
Wartość odżywcza w 100g: wartość energetyczna 3700 kJ(900 kcal), tłuszcz 100g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 19 g, jednonienasycone 14 g, wielonienasycone 67 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g
Wartość odżywcza w porcji 1 łyżeczka (4 g): wartość energetyczna 148 kJ(36 kcal), tłuszcz 4 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 2 g, jednonienasycone 1 g, wielonienasycone 5 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g 

Dostępne pojemności:

100 ml
250 ml

Czy wiesz, że ....

- w Afryce Zachodniej znany jest jako olej Kalahari lub olej Ootanga i niekiedy, choć rzadko, używany jeszcze w tradycyjnej kuchni.

Wystawiamy faktury VAT i paragony.

Napisz swoją opinię

Olej z pestek arbuza zimnotłoczony Ol'Vita

Olej z pestek arbuza zimnotłoczony Ol'Vita

Szlachetny olej z pestek arbuza to tradycyjny produkt Afryki Zachodniej

Napisz swoją opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty z tej samej kategorii

Poprzedni Następna