Olej sezamowy zimnotłoczony Ol'Vita

Szlachetna wersja oleju typowego dla kuchni azjatyckiej

Więcej szczegółów

  • 5907591923310

30,90 zł

Olej sezamowy zimnotłoczony Ol'Vita

Oferowany przez naszą firmę olej sezamowy pozyskujemy w wyniku tłoczenia na zimno nasion sezamu obłuszczonego. Niska temperatura tłoczenia (nieprzekraczająca 40ºC) pozwala na zachowanie najważniejszych substancji aktywnych w tym oleju.

Olej sezamowy charakteryzuje wysoka zawartość tłuszczów nienasyconych (84 g/100 g). Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi (jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi). Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 10 g LA dziennie. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Zastosowanie i zalecane spożycie: Do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do tahini, ryżu, roślin strączkowych, surówek, sałatek, zup i innych potraw. Nie zaleca się podgrzewania oleju. Sugerowana porcja to 3 łyżeczki/ dzień.

kwas linolowy LA (omega-6) 44 g/100 g
kwas oleinowy (omega-9) 38,5 g/100 g 

Przechowywanie: Ważne, aby olej przechowywany był w ciemnym, chłodnym miejscu, a po otwarciu w lodówce. W niskich temperaturach olej może mętnieć i tężeć. Jest to proces naturalny, w pełni odwracalny, niemający wpływu na jakość produktu. Z uwagi na fakt, iż olej sezamowy jest produktem 100 % naturalnym intensywność smaku, koloru i zapachu oleju może mieć zmienne nasilenie w poszczególnych partiach produktu.

Opakowanie: Butelka farmaceutyczna z brązowego szkła + nakrętka niekapek

Dostępne pojemności: 250 ml

Kraj pochodzenia: Polska

Informacje o alergenach: W firmie Ol’Vita przetwarzane są surowce spożywcze będące alergenami. Dlatego produkt może zawierać: gluten, sezam, soję, orzechy: arachidowe, laskowe, włoskie, macadamia, migdały.

DANE PRODUKTU:

Producent: Ol'vita Krzysztof Dziaduch
Kraj producenta: Polska
Składniki: Olej sezamowy zimno tłoczony nieoczyszczony, nierafinowany
Wartość odżywcza w 100g: wartość energetyczna 3700 kJ(900 kcal), tłuszcz 100g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 16 g, jednonienasycone 40 g, wielonienasycone 45 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g
Wartość odżywcza w 1 porcji 3 łyżeczki (12 g): wartość energetyczna 444 kJ(108 kcal), tłuszcz 12 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 2 g, jednonienasycone 5 g, wielonienasycone 5 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g  
Opakowanie: 250 ml (19 sugerowanych porcji produktu)


Czy wiesz, że ....

- olej sezamowy jest jednym z najstarszych tłoczonych przez człowieka;

- w krajach Azji Południowej i Południowo-Wschodniej jego użycie jest tak samo rozpowszechniowe, jak użycie oliwy z oliwek w krajach śródziemnomorskich Europy.

Wystawiamy faktury VAT i paragony.

Napisz swoją opinię

Olej sezamowy zimnotłoczony Ol'Vita

Olej sezamowy zimnotłoczony Ol'Vita

Szlachetna wersja oleju typowego dla kuchni azjatyckiej

Napisz swoją opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty z tej samej kategorii

Poprzedni Następna