Olej z pestek winogron zimnotłoczony Ol'Vita

Olej z pestek winogron, tłoczony na zimno i nierafinowany

Więcej szczegółów

31,50 zł

Olej z pestek winogron zimnotłoczony Ol'Vita

Zimno tłoczony olej z pestek winogron należy do olejów trudnych w tłoczeniu. Wymaga doświadczenia i nowoczesnych pras. Wszystko po to, aby zachować najbardziej wartościowe substancje aktywne oleju. Niska temperatura tłoczenia i wysokiej jakości surowiec przekłada się na najwyższej jakości produkt gotowy.

Olej z pestek winogron charakteryzuje bardzo specyficzny winno- octowy smak i zapach oraz zielony kolor. Ze względu na profil kwasów tłuszczowych oraz charakterystyczną nutę smakową i zapachową jest poszukiwany przez osoby pragnące jeść smacznie i zdrowo. Dla złagodzenia smaku i osiągnięcia równowagi pomiędzy kwasami omega-6 : omega-3 zaleca się spożywanie oleju z pestek winogron w mieszance z olejem lnianym do diety dr Budwig.

Olej z pestek winogron charakteryzuje:

– wysoka zawartość tłuszczów nienasyconych (89 g/100 g),
– wysoka zawartość tłuszczów wielonienasyconych (73 g/100 g),
– obecność naturalnie występującej w oleju witaminy E (7,8-9,2 mg/100 g).

Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi (jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi). Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 10 g LA dziennie. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Zastosowanie i zalecane spożycie: Do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do dressingów, dipów, sałatek i innych dań.

Nie zaleca się podgrzewania oleju.

Sugerowana porcja to 3 łyżeczki/ dzień.

kwas linolowy LA (omega-6) 73 g/100 g

Opakowanie 250 ml zawiera 19 sugerowanych porcji produktu

Przechowywanie: Ważne, aby olej przechowywany był w ciemnym, chłodnym miejscu, a po otwarciu w lodówce. W niskich temperaturach olej może mętnieć i tężeć. Jest to proces naturalny, w pełni odwracalny, niemający wpływu na jakość produktu. Z uwagi na fakt, iż olej z pestek winogron jest produktem 100 % naturalnym intensywność smaku, koloru i zapachu oleju może mieć zmienne nasilenie w poszczególnych partiach produktu.

Opakowanie: Butelka farmaceutyczna z brązowego szkła + nakrętka niekapek

Dostępne pojemności: 250 ml

Kraj pochodzenia: Polska

Informacje o alergenach: W firmie Ol’Vita przetwarzane są surowce spożywcze będące alergenami. Dlatego produkt może zawierać: gluten, sezam, soję, orzechy: arachidowe, laskowe, włoskie, macadamia, migdały.

DANE PRODUKTU:

Producent: Ol'vita sp. z o.o. sp. j.
Kraj producenta: Polska
Składniki: Olej z pestek winogron zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany
Wartość odżywcza w 100g: wartość energetyczna 3700 kJ(900 kcal), tłuszcz 100g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 11 g, jednonienasycone 16 g, wielonienasycone 73 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g
Wartość odżywcza w 1 porcji 3 łyżeczki (12 g): wartość energetyczna 444 kJ(108 kcal), tłuszcz 12 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 1 g, jednonienasycone 2 g, wielonienasycone 9 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g
Opakowanie: 250 ml (19 sugerowanych porcji produktu)


Czy wiesz, że ....

-  olej winogronowy powinien być spożywany w ograniczonych ilościach. Zawiera bardzo dużo kwasów Omega-6. W niewielkich ilościach pomagają one na przykład obniżać poziom złego cholesterolu. Jednak, kiedy spożywamy ich zbyt dużo, zaczynają działać zupełnie odwrotnie. 

Wystawiamy faktury VAT i paragony.

Napisz swoją opinię

Olej z pestek winogron zimnotłoczony Ol'Vita

Olej z pestek winogron zimnotłoczony Ol'Vita

Olej z pestek winogron, tłoczony na zimno i nierafinowany

Napisz swoją opinię

30 inne produkty z tej samej kategorii

Poprzedni Następna