Olej z wiesiołka zimnotłoczony Ol'Vita

Znany w naszej tradycji, przede wszystkim z pozytywnego wpływu na stan skóry

Więcej szczegółów

25,00 zł

Olej z wiesiołka zimnotłoczony Ol'Vita

Olej z wiesiołka pozyskiwany jest w wyniku tłoczenia na zimno starannie wyselekcjonowanych nasion wiesiołka dwuletniego. Niska temperatura tłoczenia (nieprzekraczająca 40º C) pozwala na zachowanie najważniejszych substancji aktywnych w tym oleju.

Olej z nasion wiesiołka otrzymał certyfikat TOP PRODUKT „Doceń polskie” 2018 r.

Olej z wiesiołka zimno tłoczony charakteryzuje:

– wysoka zawartość tłuszczów nienasyconych ( 92 g/100 g),
– wysoka zawartość tłuszczów wielonienasyconych (85 g/100 g),
– obecność rzadko występującego cennego kwasu gamma-linolenowego GLA (8 g/100 g),
– obecność naturalnie występującej w oleju witaminy E (62,7 mg/100 g). 

Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi (jedno- i wielonienasycone kwasy tłuszczowe są tłuszczami nienasyconymi). Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia 10 g LA dziennie. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Zastosowanie i zalecane spożycie: Do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do deserów, sałatek, koktajli, lub innych potraw. Nie zaleca się podgrzewania oleju.

Sugerowana porcja to 1 łyżeczka/ dzień.

kwas linolowy LA (omega-6) 75 g/100 g kwas gamma – linolenowy (GLA) 8,5/100 g

Opakowanie 100 ml zawiera 23 sugerowanych porcji produktu.

Przechowywanie: Ważne, aby olej przechowywany był w ciemnym, chłodnym miejscu, a po otwarciu w lodówce. W niskich temperaturach olej może mętnieć. Jest to proces naturalny, w pełni odwracalny, niemający wpływu na jakość produktu. Z uwagi na fakt, iż olej z wiesiołka jest produktem 100 % naturalnym intensywność smaku, koloru i zapachu oleju może mieć zmienne nasilenie w poszczególnych partiach produktu.

Opakowanie: Butelka farmaceutyczna z brązowego szkła + nakrętka niekapek

Dostępne pojemności: 100 ml, 250 ml, 500 ml

Kraj pochodzenia: Polska

Informacje o alergenach: W firmie Ol’Vita przetwarzane są surowce spożywcze będące alergenami. Dlatego produkt może zawierać: gluten, sezam, soję, orzechy: arachidowe, laskowe, włoskie, macadamia, migdały.

DANE PRODUKTU:

Producent: Ol'vita sp. z o.o. sp. j.
Kraj producenta: Polska
Składniki: Olej wiesiołkowy zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany
Wartość odżywcza w 100g: wartość energetyczna 3700 kJ(900 kcal), tłuszcz 100g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 8 g, jednonienasycone 7 g, wielonienasycone 85 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g
Wartość odżywcza w 1 porcji 1 łyżeczka (4 g): wartość energetyczna 148 kJ(36 kcal), tłuszcz 4 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0 g, jednonienasycone 0 g, wielonienasycone 3 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g

Dostępne pojemności:

100 ml
250 ml

Czy wiesz, że ....

- wiesiołek jest niezwykle ciekawą rośliną. Może mieć około 10 cm wysokości, ale meksykańskie odmiany (stamtąd zresztą wiesiołek pochodzi) osiagają do 3 metrów wysokości. Kwiaty są zapylane tylko przez wąską grupę owadów, specjalnie do tego przystosowanych. Wiele badań genetycznych, przeprowadzanych w XX wieku, prowadzono właśnie na wiesiołku (ze względu na niespotykaną różnorodność wewnątrz tego gatunku). 

Wystawiamy faktury VAT i paragony.

Napisz swoją opinię

Olej z wiesiołka zimnotłoczony Ol'Vita

Olej z wiesiołka zimnotłoczony Ol'Vita

Znany w naszej tradycji, przede wszystkim z pozytywnego wpływu na stan skóry

Napisz swoją opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty z tej samej kategorii