Olej z pestek czarnej porzeczki Ol'Vita

Olej szczególnie bogaty w kwasy Omega-3.

Więcej szczegółów

30,00 zł

Olej z pestek czarnej porzeczki Ol'Vita

Olej z pestek czarnej porzeczki pozyskujemy w wyniku tłoczenia na zimno pestek czarnej porzeczki polskiego pochodzenia. Siła i naturalna moc zamknięta w pestce czarnej porzeczki stała się naszą inspiracją do poszukiwań technologii, która pozwoliłaby na pozyskanie oleju bez uszczerbku na wartościach bezcennych substancji aktywnych. Nasza wiedza, doświadczenie i nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiły, że dziś możemy szczycić się produkcją tego oleju, jako jedna z pierwszych firm w Polsce.

Olej z pestek czarnej porzeczki zawiera wiele cennych dla zdrowia składników. Charakteryzuje go:

– wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych (92 g/100 g),
– wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omeg-3 ( 15 g/100 g),
– wysoka zawartość tłuszczów wielonienasyconych (około 78 g/100 g),
– obecność kwasu gammalinolenowego GLA (13-14 g/100 g),
– obecność naturalnie występującej w oleju witaminy E (118 mg/100 g).

Na szczególną uwagę zasługuje niemalże idealna proporcja kwasów tłuszczowych omega 6 : omega 3 ( 3,6 : 1) i proporcji witaminy E do nienasyconych kwasów tłuszczowych. Warto pamiętać, iż w diecie bogatej w nienasycone kwasy tłuszczowe, witamina E jest niezbędna jako antyoksydant. Kwas linolowy (LA) i alfa-linolenowy (ALA) pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożycia: 10 g LA dziennie i 2 g ALA dziennie. Zastępowanie w diecie tłuszczów nasyconych tłuszczami nienasyconymi pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Kwas oleinowy jest tłuszczem nienasyconym. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Zastosowanie i zalecane spożycie: Do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do deserów, lodów, sałatek, koktajli, jogurtów lub innych potraw. Olej ten posiada aromatyczny-owocowy, charakterystyczny dla oleju z pestek czarnej porzeczki smak i zapach. Z uwagi na fakt, iż jest produktem 100 % naturalnym intensywność smaku, koloru i zapachu oleju może mieć zmienne nasilenie w poszczególnych partiach produktu. Dominuje i podkreśla smak potrawy.

Sugerowana porcja to 1 łyżeczka/ dzień.

Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega-3.
kwas linolowy LA 47 g/100 g
kwas alfa-linolenowy ALA (omega-3) 15 g/100 g
kwas oleinowy 12,4 g/100 g kwas gamma – linolenowy (GLA) 14,3 g/100 g

Opakowanie 100 ml zawiera 23 sugerowanych porcji produktu.

Opakowanie 250 ml zawiera 58 sugerowanych porcji produktu.

Przechowywanie: Ważne, aby olej przechowywany był w ciemnym, chłodnym miejscu. Po otwarciu w lodówce. W niskich temperaturach olej potrafi całkowicie stężeć i zmętnieć. Jest to proces naturalny, w pełni odwracalny, niemający wpływu na jakość produktu.

Opakowanie: Butelka farmaceutyczna z brązowego szkła + nakrętka niekapek.

Dostępne pojemności: 100 ml, 250 ml

Kraj pochodzenia: Polska

Informacje o alergenach: W firmie Ol’Vita przetwarzane są surowce spożywcze będące alergenami. Dlatego produkt może zawierać: gluten, sezam, soję, orzechy: arachidowe, laskowe, włoskie, makadamia, migdały.

DANE PRODUKTU:

Producent: Ol'vita sp. z o.o. sp. j.
Kraj producenta: Polska
Składniki: Olej z pestek czarnej porzeczki zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany
Wartość odżywcza w 100g: wartość energetyczna 3700 kJ(900 kcal), tłuszcz 100g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 8 g, jednonienasycone 14 g, wielonienasycone 72 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g
Wartość odżywcza w 1 porcji 1 łyżeczka (4 g): wartość energetyczna 148 kJ(36 kcal), tłuszcz 4 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0 g, jednonienasycone 1 g, wielonienasycone 3 g, węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g


Dostępne pojemności:

100 ml
250 ml

Czy wiesz, że ....

- pestki czarnej porzeczki zawierają pewną odmianę kwasu linolenowego. Odpowiada on za dobry stan skóry. To przede wszystkim dla tego składnika wytłacza się z nich olej. 

Wystawiamy faktury VAT i paragony.

Napisz swoją opinię

Olej z pestek czarnej porzeczki Ol'Vita

Olej z pestek czarnej porzeczki Ol'Vita

Olej szczególnie bogaty w kwasy Omega-3.

Napisz swoją opinię

30 inne produkty z tej samej kategorii

Poprzedni Następna