Olej z ostropestu zimnotłoczony Ol'Vita

Olej z nasion ostropestu plamistego jest tradycyjnie stosowany jako lek na wątrobę

Więcej szczegółów

12,80 zł

Olej z ostropestu zimnotłoczony Ol'Vita

Oferowany przez naszą firmę nierafinowany olej z ostropestu pozyskiwany jest w wyniku tłoczenia na zimno nasion ostropestu plamistego (Silybum marianum L.). Dobór najwyższej jakości surowca, oprócz najnowszej technologii tłoczenia, to klucz do sukcesu. Dojrzały, połyskujący i optymalnie wykształcony – to najlepszy surowiec do tłoczenia tak wartościowego oleju.

Niska temperatura tłoczenia (nie przekraczająca 40ºC) pozwala na zachowanie najważniejszych substancji aktywnych w tym oleju.

Olej z ostropestu charakteryzuje wysoka zawartość tłuszczów nienasyconych (80 g/100 g). Ponadto zawiera naturalne sterole roślinne (β-Sitosterol 38 % oraz Δ7-Stigmasterol 22 %). Kwas linolowy (LA) i sterole roślinne/ stanole roślinne pomagają w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Korzystne działanie występuje w przypadku: * spożycia 10 g LA dziennie; * spożywania co najmniej 0,8 g steroli roślinnych/ stanoli roślinnych dziennie. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Zastosowanie i zalecane spożycie: Dzienna zalecana do spożycia porcja: 12 g ( 3 łyżeczki = 13 ml) Na zimno. Dla dorosłych w celu uzupełnienia diety w wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Olej z ostropestu jest delikatnym, raczej neutralnym w smaku olejem.

Nie zdominuje więc smaku surówki czy potrawy. Z uwagi na fakt, iż jest produktem 100 % naturalnym intensywność smaku, koloru i zapachu oleju może mieć zmienne nasilenie w poszczególnych partiach produktu.

Zawartość kwasów tłuszczowych w 100 g produktu:

kwas linolowy LA 49,4 g/ 100 g
kwas oleinowy 24,8 g/100 g

Przechowywanie: Ważne, aby olej przechowywany był w ciemnym, chłodnym miejscu, a po otwarciu w lodówce. W niskich temperaturach olej mętnieje i tężeje, często tworzy na dnie mlecznobiałe wytrącenia. Jest to proces naturalny, w pełni odwracalny, niemający wpływu na jakość produktu.

Opakowanie: Butelka farmaceutyczna z brązowego szkła + nakrętka niekapek.

Dostępne pojemności: 100 ml, 250 ml, 500 ml

Kraj pochodzenia: Czechy

Informacje o alergenach: W firmie Ol’Vita przetwarzane są surowce spożywcze będące alergenami. Dlatego produkt może zawierać: gluten, sezam, soję, orzechy: arachidowe, laskowe, włoskie, makadamia, migdały.  

DANE PRODUKTU:

Producent: Ol'vita Krzysztof Dziaduch
Kraj producenta: Polska
Składniki: Olej z ostropestu zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany
Wartość odżywcza w 1 porcji 3 łyżeczki (13 ml): tłuszcz 12 g, w tym kwasy tłuszczowe nienasycone 9,5 g, kwasy tłuszczowe wielonienasycone 6,3 g, w tym kwasy Omega-6 5,9 g, kwasy tłuszczowe jednonienasycone 3,2 g, w tym kwasy Omega- 9 3 g , węglowodany 0 g, w tym cukry 0 g, białko 0 g, sól 0 g

Dostępne opakowania:

100 ml
250 ml
500 ml

Czy wiesz, że ....

- za ochronne i przeciwzapalne działanie ostropestu odpowiedzialna jest sylimaryna. 

Wystawiamy faktury VAT i paragony.

Napisz swoją opinię

Olej z ostropestu zimnotłoczony Ol'Vita

Olej z ostropestu zimnotłoczony Ol'Vita

Olej z nasion ostropestu plamistego jest tradycyjnie stosowany jako lek na wątrobę

Napisz swoją opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

30 inne produkty z tej samej kategorii